poprzednie zamknij następne
Spotkania edukacyjne
Co jakiś czas w naszym ośrodku mamy spotkania z panią stomatolog Kasią. Dowiadujemy się na nich różnych ciekawych i pożytecznych rzeczy na temat higieny i pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Pani stomatolog powiedziała nam, jakie są powierzchnie zębowe, jakich szczoteczek i past do zębów trzeba używać, że powinniśmy pić dużo wody i przestrzegać odpowiedniej diety, jeść jak najmniej słodyczy. Na tych spotkaniach uczymy się też jak prawidłowo myć zęby. Uważam, że te spotkania są bardzo ciekawe i pouczające.

Iwona Wonsiewicz | 2019-04-30 14:59:18 | drukuj
Spotkanie Wielkanocne
We wtorek 16 kwietnia mieliśmy spotkanie wielkanocne w naszym domu. Na tę okazję przyjechał ks. Stanisław Jurczuk, który poświęcił przygotowane przez nas pokarmy oraz złożył nam wszystkim świąteczne życzenia. Spędziliśmy bardzo miło czas, rozmawialiśmy, jedliśmy dużo dobrych potraw, były mazurki, babki, serniki, żurek, różne sałatki, ciepłe i zimne napoje i oczywiście jajka, w różnych postaciach. Wszystko było pyszne. Na koniec otrzymaliśmy życzenia od naszej pani kierownik oraz czekoladowe zające. Lubię święta w naszym domu.

Łukasz Wojda | 2019-04-30 14:55:38 | drukuj
Kiermasze Wielkanocne
Przed świętami wielkanocnymi odbyły się trzy kiermasze, podczas których była możliwość zakupienia ozdób świątecznych wykonanych przez nas podczas zajęć. Miały one miejsce w Grodzisku Mazowieckim, pierwszy w Szpitalu Zachodnim, a kolejne dwa przy kościołach, przy ulicy Piaskowej oraz Łącznej. Jak co roku było duże zainteresowanie naszymi pracami, usłyszeliśmy wiele miłych słów. Za każdym razem bardzo nas to cieszy i mamy większą motywację do działania oraz nabywania nowych umiejętności. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nas wsparli podczas kiermaszy.

Marta Górzyńska | 2019-04-30 14:51:44 | drukuj
Robotyka
Dnia 28 marca byliśmy na zajęciach z robotyki. Odbywały się one w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim. Na miejscu mogliśmy zobaczyć 8 robotów, do każdego z nich był tablet, dzięki któremu można było nimi sterować. Wszyscy mieliśmy możliwość poprowadzić takim robotem, najpierw wyznaczaliśmy mu trasę ruchu, potem zmienialiśmy jego kolor i dźwięki. Sterowanie takim robocikiem było bardzo fajne. Kolejną atrakcją była „wirtualna rzeczywistość”. Dzięki specjalnym okularom można było podziwiać widoki z Mont Everest oraz wielkie miasta z wysokości. Było to bardzo niesamowite uczucie patrząc na świat z takich odległości. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe pieczątki na rękach z wizerunkiem robota. Cieszymy się, że mogliśmy tam być.

Aneta Jankowska, Bartłomiej Kowalski | 2019-04-12 09:24:53 | drukuj
Bal Walentynkowy
W dniu 21 lutego pojechaliśmy do Mediateki w Grodzisku Mazowieckim na zabawę walentynkową, zorganizowaną przez Warsztat Terapii Zajęciowej "Malwa". Mediateka, to nowy obiekt w Grodzisku, wywarł na nas bardzo duże wrażenie, sala, na której odbywała się zabawa była duża, pomieściła bardzo wiele osób. Oprócz nas były tam również placówki m.in. z Żyrardowa, Milanówka, Grodziska Mazowieckiego. Miałam okazję zobaczyć się, porozmawiać oraz potańczyć ze znajomymi, których często nie widuję. Bardzo fajnie się bawiłam. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich również słodki poczęstunek, smaczne kanapki, zimne i gorące napoje. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za zaproszenie i udaną zabawę.

Marta Gruszczyńska | 2019-03-05 09:39:06 | drukuj
1% dla KSN AW
Współpracujemy