poprzednie zamknij następne
Wyjazd na koncert Mazowsza

Dnia 13.10.2021 r. pojechaliśmy do Otrębus na występy zespół pieśni i tańca ,,Mazowsze’’. Widowisko nosiło tytuł „Fantazja Polska”. Był z nami pan Krzysztof i pan Michał. Weszliśmy do budynku. W szatni oddaliśmy kurtki, potem poszliśmy na widownię, skąd mogliśmy oglądać występ. Z jednej strony sceny  była zaimprowizowana  mała szkoła,  z drugiej strony stał fortepian. Na scenie omawiane były polskie tańce narodowe i wyświetlane krótkie filmy na ich temat. Potem zespół „Mazowsze” zaprezentował  nam tańce: Kujawiaka, Mazura, Poloneza, Oberka, Krakowiaka. Zespół śpiewał też pieśni związane z tymi tańcami. Artyści ubrani byli w regionalne stroje ludowe z różnych stron Polski. Oglądaliśmy to przedstawienie z wielką uwagą i zamyśleniem. Byliśmy zauroczeni tymi występami. Był to dla nas dzień wrażeń, których nie zapomnimy. 

Zdjęcia z wyjazdu


Joanna Stodolska | 2021-10-14 10:15:14 | drukuj
Hipoterapia w Brwinowie

 

Dnia 11.10.2021 r. wyjechaliśmy grupą uczestników z Podkowie Leśnej na hipoterapię do Brwinowa. Pogoda była piękna, słońce dopisało. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez mieszkańców DPS KSN AW w Brwinowie. Na samym początku były gry i tańce. Potem mały poczęstunek. Następnie  krótkie zapoznanie się z konikiem. Mieliśmy możliwość krótkiej przejażdżki na koniu. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. W czasie przejażdżki były robione zdjęcia. Później wróciliśmy do tańców i zabawy. Wyjazd bardzo mi się podobał. Miałam możliwość pierwszy raz jeździć na koniu. Na początku bardzo się bałam, ale hipoterapeuta mnie wspierał. Po pierwszym stresie wszystko poszło sprawnie. Mam nadzieję że jeszcze tam pojedziemy.

Zdjęcia z wyjazdu


Aneta Jankowska | 2021-10-13 12:31:58 | drukuj
XXI ROCZNICA POWSTANIA DRO MILANÓWEK

Dnia 03.10.2021 r. uczestniczyłam w XXI Rocznicy Otwarcia Domu Rehabilitacyjno – Opiekuńczego KSN AW w Milanówku. Na początku została odprawiona Msza Święta, którą celebrowali ksiądz infułat Jan Sikorski oraz ksiądz Grzegorz Jaszczyk – proboszcz parafii św. Jadwigi w Milanówku. Po odprawieniu mszy świętej odbyło się w ogrodzie przedstawienie pod tytułem „Uśmiech to zdrowie”. Po przedstawieniu były przemowy Pani Dyrektor DR – O KSN AW, Pana Prezesa KSN AW, Pana Burmistrza Milanówka, Pani Dyrektor PCPR w Grodzisku Mazowieckim. Po części oficjalnej wszyscy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Spotkałam się z przyjaciółmi Wojtkiem, Darkiem i Michałem. Miło spędziłam tam czas. Bardzo dziękuje Pani Dyrektor DR – O KSN AW w Milanówku za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie.

Marta Gruszczyńska | 2021-10-11 09:27:13 | drukuj
Wycieczka do ośrodka jeździeckiego Res Equestrii

Wyjazd do Ośrodka Jeździeckiego „Res Equestrii”

W dniu trzecim września 2021r. pojechaliśmy do miejscowości Gościeńczyce, do Ośrodka Jeździeckiego „Res Equestrii”. Tam odbył się pokaz jazdy konnej oraz Pani prowadząca opowiadała nam różne ciekawostki o koniach, następnie zwiedzaliśmy stajnię. W spotkaniu uczestniczyli również nasi koledzy i koleżanki z WTZ z Milanówka, DRO z Milanówka, WTZ z  Piaseczna, WTZ z ulicy Karolkowej, DPS z Brwinowa. Pokazy oraz zwiedzanie stajni bardzo mi się podobały i jestem bardzo zadowolona, że mogłam uczestniczyć w tym wyjeździe. Miło spędziłam tam czas.

 Zdjęcia z wyjazdu